REKLAMA
Znaleziono 5179 wyników
Nowe życie dla „Karpat” w Grybowie. Janus inwestuje i rozwija zakład z tradycją dzięki KPTartykuł
Pokaż artykuł
Nowe życie dla „Karpat” w Grybowie. Janus inwestuje i rozwija zakład z tradycją dzięki KPT
Krakowski Park Technologiczny wydał kolejną decyzję o wsparciu w ramach programu Polska Strefa Inwestycji. Tym razem po ulgę z podatku na nowe przedsięwzięcie sięgnęła firma Janus, producent odzieży, który chce zainwestować w rozwój blisko 5,5 mln zł.
Arena Ursynów w Warszawie będzie rozbudowana [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Arena Ursynów w Warszawie będzie rozbudowana [WIZUALIZACJE]
Arena Ursynów przy ulicy Pileckiego 122 przejdzie gruntowną przemianę. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych hal sportowych w Warszawie od dwóch dekad tętni życiem sportowym i kulturalnym, wkrótce zyska nową jakość i zwiększy swoją powierzchnię. Inwestycję prowadzi Miasto Stołeczne Warszawa we współpracy z Ursynowskim Centrum Sportu i Rekreacji.
Koleje Dolnośląskie zmieniają rozkład jazdy: koniec remontu tunelu w Trzcińsku, wraca KD Premium Nadmorskiartykuł
Pokaż artykuł
Koleje Dolnośląskie zmieniają rozkład jazdy: koniec remontu tunelu w Trzcińsku, wraca KD Premium Nadmorski
Od niedzieli, 9 czerwca, wchodzi w życie kolejny w tym roku rozkład jazdy pociągów. Wraz z nim wracają bezpośrednie połączenia Wrocławia Głównego z Jelenią Górą i Szklarską Porębą, a także – podobnie, jak przed rokiem – pociągi Kolei Dolnośląskich dojadą do Międzyzdrojów i Świnoujścia!
Stadion żużlowy w Lublinie zostanie przebudowany. Stanie się największym w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Stadion żużlowy w Lublinie zostanie przebudowany. Stanie się największym w Polsce
Miasto Lublin ogłosiło postępowanie przetargowe na przebudowę stadionu żużlowego przy Al. Zygmuntowskich. Inwestycja zostanie zrealizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj”, a wyłoniony wykonawca będzie odpowiedzialny zarówno za opracowanie dokumentacji projektowej, jak i realizację robót budowlanych. Postępowanie obejmuje kompleksową przebudowę i rozbudowę obiektu, który zyska nowoczesny, wielofunkcyjny charakter.
Najważniejsza linia kolejowa Śląska zostanie rozbudowana. PKP PLK szykuje projekt separacji ruchu regionalnego i dalekobieżnegoartykuł
Pokaż artykuł
Najważniejsza linia kolejowa Śląska zostanie rozbudowana. PKP PLK szykuje projekt separacji ruchu regionalnego i dalekobieżnego
PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły zamiar zamówienia projektu rozbudowy linii kolejowej nr 1 na odcinku między Będzinem, Dąbrową Górniczą Ząbkowicami a Zawierciem. To kluczowy fragment międzynarodowego korytarza E65 i jednocześnie najważniejsza linia północnej części województwa śląskiego.
Od 1 września pojedziemy szybciej! Korekta rozkładu jazdy pociągówartykuł
Pokaż artykuł
Od 1 września pojedziemy szybciej! Korekta rozkładu jazdy pociągów
Od 1 września 2024 r. wprowadzona zostanie korekta rozkładu jazdy. Szybciej pojedziemy m.in. z Warszawy do Poznania, Szczecina i Białegostoku. Pasażerowie wsiądą do pociągów z nowych przystanków w Łodzi, Grudziądzu, Koszalinie czy Głownie. Prowadzone miliardowe inwestycje kolejowe wymagają zmian w kursowaniu niektórych składów dalekobieżnych i regionalnych.
Zielona energia się marnuje. Polska sieć energetyczna pilnie potrzebuje modernizacji i zmian w prawieartykuł
Pokaż artykuł
Zielona energia się marnuje. Polska sieć energetyczna pilnie potrzebuje modernizacji i zmian w prawie
Koszt modernizacji europejskich sieci energetycznych do 2030 roku może wynieść nawet 584 mld euro, według danych Komisji Europejskiej. Będzie ona wymagała też wiele czasu, którego mamy coraz mniej. Już teraz zielona energia nie zawsze może być w pełni wykorzystana, ponieważ infrastruktura sieciowa w Polsce nie radzi sobie z jej nadwyżką. Jak wskazują eksperci firmy Eaton, dopóki infrastruktura nie zostanie zmodernizowana, w stabilizowaniu sieci mogą pomóc magazyny energii i UPS-y. Aby takie urządzenia mogły być wykorzystywane na szeroką skalę, pilnie potrzebne są jednak regulacje prawne.
Ruszają główne prace na DK94 w Olkuszuartykuł
Pokaż artykuł
Ruszają główne prace na DK94 w Olkuszu
W poniedziałek, 19 sierpnia, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) rozpoczyna zasadnicze prace związane z modernizacją 4,4 km olkuskiego odcinka DK94. W pierwszym etapie rozbierana będzie dotychczasowa jezdnia. Będzie wiązało się to ze zmianami w organizacji ruchu. Tego dnia rano zamknięta zostanie całkowicie południowa jezdnia (w kierunku Krakowa) „starej czwórki” w Olkuszu na całej długości inwestycji, od okolic Grodziska na ul. Staromiejskiej do skrzyżowania z ul. Pakuską. Ruch w obu kierunkach będzie poprowadzony drugą jezdnią, którą dotąd samochody jeździły tylko w kierunku Dąbrowy Górniczej.
PKP PLK modernizuje stację Sosnowiec Główny i buduje nowy przystanek Sosnowiec Środula [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
PKP PLK modernizuje stację Sosnowiec Główny i buduje nowy przystanek Sosnowiec Środula [ZDJĘCIA]
Między Będzinem a Katowicami Szopienicami Płd. PKP PLK S.A. prowadzą zaawansowane prace. Budowane są nowe przystanki Sosnowiec Środula i Katowice Morawa oraz dodatkowy peron na stacji Sosnowiec Główny. Efektem inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. będą sprawniejsze podróże, wygodniejsze przystanki kolejowe i większe możliwości w ruchu pociągów. Zadanie jest dofinansowane ze środków UE w ramach instrumentu CEF „Łącząc Europę”.
W 2029 r. pojedziemy koleją odbudowaną linią z Bytomia do Rudy Śląskiej i Zabrzaartykuł
Pokaż artykuł
W 2029 r. pojedziemy koleją odbudowaną linią z Bytomia do Rudy Śląskiej i Zabrza
Budowa ok. 6-kilometrowego odcinka torów oraz modernizacja istniejącego ok. 3-kilometrowego torowiska, przebudowa i budowa obiektów infrastruktury kolejowej, budowa wiaduktów, dwóch łącznic i przystanków kolejowych. To najważniejsze prace, jakie konieczne są do wykonania, aby odbudować połączenie kolejowe z Bytomia do Rudy Śląskiej Chebzia i Zabrza. Ten jeden z najważniejszych projektów inwestycyjnych związanych z rozwojem kolei w Bytomiu realizowany jest przez PKP PLK i Miasto Bytom, które pozyskało na realizację tego projektu środki z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, w kwocie 600 tys. zł.
W 2026 r. autostrada A4 Katowice – Kraków wzbogaci się o dwa miejsca obsługi podróżnych (MOP)artykuł
Pokaż artykuł
W 2026 r. autostrada A4 Katowice – Kraków wzbogaci się o dwa miejsca obsługi podróżnych (MOP)
W 2026 r. autostrada A4 Katowice-Kraków wzbogaci się o dwa miejsca obsługi podróżnych (MOP). Prace budowlane rozpoczęte w sierpniu 2025 roku zakończą się w IV kwartale 2026 roku. Wartość umów zawartych na budowę dwóch MOP wynosi 60,4 mln zł. Zarządca trasy A4 Katowice-Kraków prezentuje nowe zdjęcia z realizacji inwestycji.
Złote Tarasy w Warszawie modernizują strefę gastronomicznąartykuł
Pokaż artykuł
Złote Tarasy w Warszawie modernizują strefę gastronomiczną
Zlokalizowane w samym centrum stolicy Centrum Handlowe Złote Tarasy kontynuuje kompleksową modernizację foodcourtu na poziomie 3, tworząc nowoczesną, wielofunkcyjną przestrzeń dopasowaną do potrzeb współczesnych klientów. Projekt realizowany jest etapowo, a jego finalizacja planowana jest na 2027 rok.
Zabytkowy dworzec w Olkuszu przejdzie dużą metamorfozę [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Zabytkowy dworzec w Olkuszu przejdzie dużą metamorfozę [WIZUALIZACJE]
Już wkrótce rozpocznie się przebudowa zabytkowego dworca kolejowego w Olkuszu, w województwie małopolskim. Polskie Koleje Państwowe podpisały umowę z wyłonionym w przetargu wykonawcą i niebawem przekażą mu plac budowy. Rewitalizację przejdzie nie tylko elewacja budynku i jego wnętrze, ale także otoczenie dworca.
W Gdańsku za 179,5 mln złotych powstanie bioelektrociepłowniaartykuł
Pokaż artykuł
W Gdańsku za 179,5 mln złotych powstanie bioelektrociepłownia
Inwestycja o wartości 179,5 mln złotych umożliwi przetwarzanie 60 tysięcy ton bioodpadów rocznie w energię elektryczną, ciepło i certyfikowany nawóz organiczny. Uruchomienie instalacji planowane jest w drugiej połowie 2028 roku. Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, podpisała z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej umowę na dofinansowanie budowy bioelektrociepłowni w gdańskim Zakładzie Utylizacyjnym.
Więcej terenów inwestycyjnych w województwie śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Więcej terenów inwestycyjnych w województwie śląskim
Rozwój gospodarczy i podniesienie jakości życia mieszkańców, rozwój infrastruktury południowej części Śląska to tylko niektóre efekty zawarcia porozumienia pomiędzy Miastem Racibórz a Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną S.A. w zakresie włączenia nowych terenów przemysłowych do strefy gospodarczej w Raciborzu. Racibórz złożył też wniosek o dofinansowanie w ramach siódmej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – Rozwój Stref Przemysłowych.
Polska jest bardzo atrakcyjnym, ale i trudnym rynkiem dla inwestorów OZEartykuł
Pokaż artykuł
Polska jest bardzo atrakcyjnym, ale i trudnym rynkiem dla inwestorów OZE
250 miliardów złotych wyniosą w następnych kilkunastu latach wydatki na polski program morskiej energetyki wiatrowej. Inwestycje na rozbudowę sieci i infrastruktury energetycznej powinny sięgać nawet 40 miliardów złotych. Dlatego tak ważne jest, aby zapewnić inwestorom stabilne otoczenie regulacyjne. To główne wnioski z debaty „Onshore i offshore – uwolnienie potencjału energetyki wiatrowej na lądzie i status rozwoju projektów na morzu”, która odbyła się podczas IX edycji Kongresu Energetycznego organizowanego przez Dolnośląski Instytut Studiów Energetycznych we Wrocławiu.
W Warszawie otwarto Centrum Laboratoryjne Napędów Rakietowych i Satelitarnychartykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie otwarto Centrum Laboratoryjne Napędów Rakietowych i Satelitarnych
24 października 2023 roku, po dwóch latach budowy, nastąpiło uroczyste otwarcie wyjątkowego na skalę europejską i światową Centrum Laboratoryjnego Napędów Rakietowych i Satelitarnych w Łukasiewicz – Instytucie Lotnictwa w Warszawie. Wstęgę otwarcia przecięli: prezes Sieci Badawczej Łukasiewicz – Andrzej Dybczyński, dyrektor Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa – Paweł Stężycki, kierownik projektu nowego centrum – Leszek Rams, wiceprezes Polskiej Agencji Kosmicznej – Michał Wierciński oraz w imieniu marszałka Adama Struzika: zastępca dyrektora Departamentu Rozwoju Regionalnego i Funduszy Europejskich w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego – Kamila Kuleska.
W trzy lata 200 nowoczesnych pociągów dla POLREGIO za ponad 7 mld złartykuł
Pokaż artykuł
W trzy lata 200 nowoczesnych pociągów dla POLREGIO za ponad 7 mld zł
POLREGIO podpisało umowy ramowe z czterema producentami taboru na dostawę najnowocześniejszych składów elektrycznych. FPS H. Cegielski, Pesa Bydgoszcz S.A., Newag S.A. i Stadler Polska mają dostarczyć przewoźnikowi – w ciągu trzech lat – 200 komfortowych, funkcjonalnych pociągów z wifi i klimatyzacją. To rekordowe zamówienie dla polskiej kolei regionalnej.
Centrum konferencyjno-wystawowe Forum Radom powstanie w murach stuletniej Fabryki Broni "Łucznik" w Radomiu [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Centrum konferencyjno-wystawowe Forum Radom powstanie w murach stuletniej Fabryki Broni "Łucznik" w Radomiu [WIZUALIZACJE]
Centrum konferencyjno-wystawowe Forum Radom powstanie w murach stuletniej Fabryki Broni "Łucznik" w Radomiu. List intencyjny w tej sprawie podpisała Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (ARP S.A.), właściciel obiektu oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Polska firma SM Mlekovita zainwestuje ponad ćwierć miliarda złotych w budowę nowej fabryki w woj. podlaskimartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma SM Mlekovita zainwestuje ponad ćwierć miliarda złotych w budowę nowej fabryki w woj. podlaskim
Kolejna inwestycja polskiej firmy w województwie podlaskim. Tym razem w branży mleczarskiej. SM Mlekovita zainwestuje ponad ćwierć miliarda złotych w budowę nowej fabryki w miejscowości Wysokie Mazowieckie. Nowe przedsięwzięcie pozwoli tej znanej polskiej firmie zwiększyć moce produkcyjne. Dzięki nowej inwestycji powstaną też nowe miejsca pracy.
REKLAMA